تاریخچه گریم و آرایش | محصولات آرایشی گراف

history of makeup

  1. صفحه نخست
  2. /
  3. گریم و آرایش
  4. /
  5. تاریخچه گریم و آرایش؛...
تاریخچه گریم و آرایش

تاریخچه گریم و آرایش؛ از گذشته تا امروز

27 دی 1402 بدون نظر

تاریخچه گریم و آرایش؛ این هنر، به معنای واقعی کلمه، صورت تمدن بشری را نقاشی کرده است. از نقاشی‌های غارهای باستانی تا ابروهای تتو شده‌ در صنعت مد امروز، تاریخچه‌ی گریم و آرایش قدمتی به اندازه‌ی تاریخ بشر دارد. در این مقاله، به سفری از سرزمین‌های مصر باستان می‌رویم، به قرن هجدهم در فرانسه سرک خواهیم کشید و در نهایت، نگاهی به عرصه‌ی امروزی می‌اندازیم که در آن گریم و آرایش به بخشی جدانشدنی از فرهنگ عمومی تبدیل شده است. با بررسی تاریخچه گریم و آرایش در مجله گراف همراه باشید.

گریم و آرایش در دوران باستان

مصر باستان

تاریخچه گریم و آرایش در مصر باستان پیچیده و ریشه دار است. سابقه گریم در مصر به بیش از 4000 سال پیش برمی گردد. گریم و آرایش در مصر باستان نه تنها جنبه های زیبایی شناختی داشتند بلکه باورهای مذهبی و مقاصد درمانی را نیز دنبال می کردند.

برخی از جنبه های گریم در مصر باستان عبارتند از:

1: آرایش چشم: معروف ترین جنبه آرایش در مصر باستان، استفاده از خط چشم بود. مصری ها از مواد معدنی مختلفی برای تهیه این خط چشم ها استفاده می کردند.

2: زیبایی پوست: مصری های برای حفاظت و مراقبت از پوست خود از انواع روغن ها و کرم ها استفاده می کردند.

3: رنگ مو و ناخن: در مصر باستان برای رنگ آمیزی مو و ناخن ها از حنا استفاده می شد.

4: آرایش لب و گونه ها: برای رنگ آمیزی لب ها و گونه ها، مصری ها از رنگ هایی بر پایه مواد معدنی استفاده می کردند که به لب ها و گونه ها رنگ قرمز می بخشید.

تاریخچه گریم و آرایش

 تاریخچه گریم و آرایش در روم و یونان باستان

در این دوران گریم و آرایش وارد فاز جدیدی شده و بیشترین تمرکز بر روی جلوه دادن به زیبایی های طبیعی و تاکید بر ملزومات زیبایی مانند رنگ مو و مراقبت از پوست بود.

تاریخچه گریم و آرایش در یونان باستان

در یونان باستان افراد تمایل داشتند تا پوستی روشن و بی عیب و نقص داشته باشند و برای آرایش چشم های خود به ندرت از خطوط تیره یا سایه های روشن استفاده می کردند.

تاریخچه گریم و آرایش در روم باستان

در دوران روم باستان نیز گریم و آرایش بسیار متداول بود و نشان دهنده وضعیت اجتماعی و ثروت بود. در روم باستان نیز افراد به دنبال پوستی شفاف و بدون عیب بودند و مانند مصریان از خط چشم برای آرایش چشم های خود استفاده می کردند.

قرون وسطی و رنسانس

در قرون وسطی، گریم و آرایش تحت تاثیر قواعد سختگیرانه اخلاقی و مذهبی قرار داشت که این قواعد تاکید زیادی بر زیبایی طبیعی و سادگی داشتند. در قرون وسطی، باورهای مذهبی اغلب استفاده از آرایش یک عمل گناه آلود می دیدند و به همین دلیل استفاده از آرایش محدود بود.

دوره رنسانس شاهد رویکردی دوباره به زیبایی، فرم های هنری و آرایش بود. در این دوره توجه به آرایش چشم ها، روشنایی و رسیدگی به پوست مجددا افزایش یافت. برای مثال در این دوره از روش هایی مانند اصلاح مژه و ابرو استفاده می شد.

گریم و آرایش در دوران رنسانس

دوران مدرن

مبحث گریم و آرایش در عصر مدرن سیر تحولی و پیشرفت قابل توجهی داشته است.  در این دوران گریم و آرایش از فقط یک روش برای بهبود ظاهر فردی به یک صنعت هنری و تجاری بزرگ تبدیل شده است. همچنین لازم به ذکر است که در این دوران با ظهور و رونق گرفتن صنعت سینما و هالیوود، گریم و آرایش جایگاه ویژه ای پیدا کردند.

در سال های اخیر نیز با پیشرفت فناوری و شبکه های اجتماعی، گریم و آرایش شکل کاملا جدیدی به خود گرفته اند. در این سال ها میکاپ آرتیست ها از شهرت جهانی برخوردار شده و همچنین آموزش های آرایشگری به وفور در دسترس قرار گرفته اند. این صنعت به یک صنعت بسیار بزرگ تبدیل شده است و به طور گسترده ای با مسائلی مانند حقوق حیوانات و تنوع فرهنگی نیز در ارتباط است.

درباره محصولات آرایشی گراف

شرکت گراف با بیش از  ۲۵سال سابقه مستمر  و درخشان در راستای تولید قلموهای هنری (تذهیب) و گریم و کاشت ناخن هم اکنون در زمره اولین و بهترین  تولید کننده براش در ایران شناخته میشود. ساختار مدیریتی این مجموعه همواره در تلاش بوده که جدیدترین محصولات و با بالاترین کیفیت را ارائه دهد لازم به ذکر است صفر تا صد قلم موها داخل ایران تولید میشود و این باعث افتخار شرکت گراف میباشد. این مجموعه شامل  کامل ترین مجموعه براش با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها میباشد. شما عزیزان برای خرید انواع محصولات گراف مانند براش های میکاپ، براش های گریم و قلموهای ناخن میتوانید از فروشگاه ما اقدام کرده و یا با کارشناسان ما در ارتباط قرار بگیرید.

نتیجه گیری

تاریخچه‌ی گریم و آرایش، داستانی است از تغییر و بقاء، نوآوری و خلاقیت. آنچه در باستان بود، امروزه به نمادی از شخصیت، هنر و فرهنگ تبدیل شده است. میراث این هنر قدمت‌دار، همچنان در حال شکل دادن به چهره‌ی آینده است و ما در فروشگاه خود، با افتخار نقشی در این سفر بی‌پایان داریم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

نظرات شما